Tıp Fakültesi

Sanal Laboratuvarlarda Deneyerek Öğrenecekler

İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi ve VRLab Academy iş birliğiyle tasarlanan VR Laboratuvarlar, öğrencilerin kullanımına açılıyor.

Toplam 7 deneyden oluşan VR laboratuvar projesi kapsamında tasarlanan 4. sanal laboratuvar, Mart ayında İstinye Üniversitesi öğrencilerinin kullanımına açılacak.

Uygulamalı derslerin en etkin şekilde uzaktan işlenmesine olanak sağlayacak olan İstinye Üniversitesi VR laboratuvarları, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi koşulları nedeniyle çok daha önemli hale gelen uzaktan eğitim konusunda öğrencilere büyük avantajlar sağlayacak. İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri evlerindeki web tarayıcıları üzerinden laboratuvar derslerine katılabilecek ve Tıbbi Biyokimya deneyleri gerçekleştirecek. Eğitimde dijital araçların kullanılmasına bağlı yaşanan gelişmelerin en güncellerinden olan VR Laboratuvarlar, öğrencilerin gerçek laboratuvarlarda yapacakları deneylere hazırlık aşaması ve deneyi yaptıktan sonra bilgilerinin pekiştirilmesi süreçlerine de katkı sağlayacak.

 tıklayınız.

 

Sanal Laboratuvarlarda Deneyerek Öğrenecekler